Учасники

Михайло Ослон

Керівник проекту. Мовознавець, кандидат філологічних наук. Наукові інтереси: балто-словʼянські мови, історична акцентологія, ромська мова.

Наукові публікації.

Кирило Кожанов

Кандидат філологічних наук, працює в Інституті слов’янознавства Російської академії наук. Наукові інтереси: балтійські мови, балто-словʼянські мовні контакти, ромська мова.

Наталія Зіневич

Історикиня, кандидат історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, фахівець в галузі академічних ромських студій, співорганізаторка та учасниця низки міжнародних і українських наукових, освітніх та громадських проектів з вивчення та популяризації ромської історії та культури.

Іван Данченко

Ромський активіст. Займаюся ромськими проблемами. Моєю метою є підтримати зусилля стипендіатів та активістів, спрямовані на залучення представників ромського народу до соціальних процесів і протидія їх дискримінації, надання можливості дітям та молоді з незахищених верств населення отримати натхнення і можливість для подальшого розвитку і отримали знання для подолання труднощів у житті.

Віктор Човка

Народився 8 травня 1990 року в Ужгороді. З 1998 по 2008 роки навчався у ЗОШ№ 4 м. Ужгорода та отримав загальну середню освіту. З 2008 по 2012 роки навчався на денній формі в Закарпатському державному університеті на економічному факультеті за спеціальністю «фінанси та кредит», по стипендії РОФ. З 2012-2013 навчався в Ужгородському національному університеті також на економічному факультеті за спеціальністю «банківська справа», по стипендії РОФ. У 2014-2015 навчався у Центрально Європейському університеті міста Будапешт за спеціальною програмою для ромської народності «RELP» Roma English language program. З 2011 року – член молодіжної організації «Гідність»/«Патів».

Олена Вайдалович

Студентка 4-курсу Національної академії внутрішніх справ України, активістка ромського молодіжного руху. Член правління організації ЧНКТ «Неве Рома» (Чернігівське національно-культурне товариство «Неве Рома»)

Олена (Льоля) Бейнарович

Ромні, волонтерка у ромській громадській організації «Рома України — Терніпе», студентка першого курсу економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, вивчає міжнародну економіку. Вважає, що те, як її народ зміг зберегти себе попри всі перепони, переслідування та замахи на винищення, є справжнім дивом, тому молоде покоління повинне не лише берегти культуру й традиції, але й створювати умови для її популяризації.

Альона Калішенко

Студентка третього курсу юридичного факультету інституту МАУП.

Олексій Баглаєнко

Одинадцятикласник, майбутній юрист, цікавлюсь історією, займаюсь футболом, долучаюсь до громадського життя ромів мого міста. Вирішив долучитись до збору матеріалів і наповнення сайту аби створити можливість збереження та популяризації нашої мови та культури.

Вова Коржов

Мені 17 років. Вчуся у 11 класі ПШ-Г «Відродження», планую вивчати програмування. Я вирішив допомогти у зборі матеріалів, бо хочу допомогти іншим людям зрозуміти ромську мову та взагалі ромську культуру.

Жанна Баглаєнко

20 років, студентка. Хочу, щоб історія і здобутки ромів Львівщини стали частиною великої ромської карти України.

Коля Баглаєнко

16 років, студент коледжу. Мені цікаво було зафіксувати історії про те, як роми жили раніше, аби наступні покоління знали й цінували те, що для них залишили предки.

Олександра (Сандра) Портаненко

Ромні, 18 років, випускниця Школи ромського діяча, волонтерка у ромській громадській організації «Рома України «ТЕРНІПЕ», активістка ромського молодіжного руху України, студентка 3 курсу Міжрегіональної Академії Управління Персоналом, майбутній юрист. Стверджує, що ромська культура є однією з найбагатших у світі, адже, роми мешкають чи не у кожній точці планети, тому й культура має елементи інших культур, які в сумі з ромським автентизмом утворюють щось унікальне

Михайло Матвієнко

1999 року народження,   студент 1-го  курсу Львівського Національного Університету ім. Івана Франка факультету міжнародних  відносин. Моєю метою є популяризація ромської мови, вивчення історії нашого народу і збереження давніх ромських традицій.

Рада Александрова (Делікатная)

Випускниця Школи ромського діяча, волонтерка у ромській громадській організації «Рома України «ТЕРНІПЕ», активістка ромського молодіжного руху України, студентка другого курсу медичного інституту імені Андрея Крупицького, майбутній стоматолог. Прагне розвіяти стереотипи про ромів і довести суспільству, що серед нас ромів є чимало освічених на вартих поваги людей, які щодня роблять цей світ кращим. Вважає, що наша ромська культура і мистецтво може стати чудовим майданчиком для побудови неупередженого діалогу між ромами та українським суспільством.

Павло Григориченко

17 років, волонтер ромської громадської «Рома України «ТЕРНІПЕ», зараз завершую останній курс ліцею з військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, майбутній економіст. Моєю мрією та ціллю є подолання дискримінації, яка є головною перепоною у реалізації багатьох ромів. Я намагаюся зберігати традиції та звичаї нашого народу і вважаю, що саме це є нашою силою, об’єднавшись навколо ромських цінностей ми зможемо побороти усі труднощі та збудувати краще майбутнє для нашої нації.